Christian Carlsson

Förbundsordförande

christian.carlsson@kdu.se


13152869_10208173864416698_1980918964_n

 

 

 

 

 

Martin Hallander
Förste vice förbundsordförande

EU- och utrikespolitisk talesperson
martin.hallander@kdu.se     

 

 

 

 

 

 

Amanda Nordbö
Förbundsstyrelsen, ledamot

Utbildningspolitisk talesperson
amanda.nordbo@kdu.se

 

 

 

 

 

Sabina Jansson
Förbundsstyrelsen, ledamot

Socialpolitisk talesperson
sabina.jansson@kdu.se

 

 

 


 

 

Andreas Braw 

Förbundstyrelsen, ledamot 

Försvar- och säkerhetpolitisk talespeson

andreas.braw@gmail.com

 

 Presskonferens 114

 

 

 


Hedvig Åkesson
Andre vice förbundsordförande

Kultur, migration och integrationspolitisk talesperson
hedvig.akesson@kdu.se

 

 

 

 

 

 

Eric Dicksson
Förbundsstyrelsen, ledamot

Rättsspolitisk talesperson
eric.dicksson@kdu.se

 

 

 

 

 

Felix Arnstedt
Förbundsstyrelsen, ledamot

Ekonomisk-, skatt samt arbetsmarknadspolitisk talesperson
felix.arnstedt@kdu.se


 

 

 

 

 

 

Linus Rehn
Förbundsstyrelsen, ledamot

Ideologi och sjukvårdspolitisk talesperson
linus.rehn@kdu.se

 

 

 

 

 

 Sarah Havneraas

Förbundsstyrelsen, ledamot

Familj- och Jämställdhetspolitisk talesperson

sarah.havneraas@kdu.se

 

 

 

 

 

 

Jakob Ljungman

Förbundsstyrelsen, ledamot 

Kommunikation, miljö- och landsbygdspolitisk talesperson

jakob.ljungman@gmail.com

 

 


 

 









Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD