Presskonferens 209 

 

 

 


Christian Carlsson
Förbundsordförande

christian.carlsson@kdu.se


13152869_10208173864416698_1980918964_n

 

 

 

 

Martin Hallander
Förste vice förbundsordförande

EU- och utrikespolitisk talesperson
martin.hallander@kdu.se     

 

KDU 50 år 497

 

 

 

 

Amanda Nordbö
Förbundsstyrelsen, ledamot

Utbildningspolitisk talesperson
amanda.nordbo@kdu.se

 

 13181184_10208173850936361_408975140_n

 

 

 


Carl-Johan Schiller
Förbundsstyrelsen, ledamot

Migration- och integrationspolitisk talesperson
carl-johan.schiller@kdu.se

 

sabina-jpg

 

 

 

 

Sabina Jansson
Förbundsstyrelsen, ledamot

Socialpolitisk talesperson
sabina.jansson@kdu.se

 

adam

 

 

 

 

Adam Davidsson
Förbundsstyrelsen, ledamot

Miljö- och landsbygdspolitisk talesperson
adam.davidsson@kdu.se

 

 Presskonferens 114

 

 

 


Hedvig Åkesson
Andre vice förbundsordförande

Familje-, jämställdhets- och kulturpolitisk talesperson
hedvig.akesson@kdu.se

 

14859693_1128582173843659_17502298859450226_o

 

 

 

 

Eric Dicksson
Förbundsstyrelsen, ledamot

Rätts- och sjukvårdspolitisk talesperson
eric.dicksson@kdu.se

 

 13101022_10208159400575111_1631414113_n

 

 

 

 

Felix Arnstedt
Förbundsstyrelsen, ledamot

Arbetsmarknadspolitisk talesperson
felix.arnstedt@kdu.se

 

marielle_profil_2

 

 

 

 

Marielle Edström
Förbundsstyrelsen, ledamot

Försvars- och säkerhetspolitisk talesperson
marielle.edstrom@kdu.se

 

552398_10151422041027306_1117903913_n

 

 

 

 

Linus Rehn
Förbundsstyrelsen, ledamot

Ekonomi- och skattepolitisk talesperson
linus.rehn@kdu.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 










Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD